ژل مو چیست؟ خواص و مزایا و مضرات و …

ژل مو چیست؟ خواص و مزایا و مضرات و …

ژل مو یکی از محصولات و لوازم آرایشی است که به منظور نگه داشتن و شکل دادن مو بکار می‌رود. این محصول شامل ترکیباتی مانند پلیمرها، الکل‌ها، گلیسرین و روغن‌های طبیعی است که با هم ترکیب شده‌اند.

ژل مو به دلیل قابلیت نگه داشتن مو در شکل‌های مختلف، به عنوان یک محصول ضروری برای داشتن مویی زیبا و مرتب محسوب می‌شود. با استفاده از ژل مو، می‌توانید موهای خود را به شکل‌های مختلفی مانند موهای بلند، کوتاه، مجعد و یا صاف درآورید.

خاصیت ژل مو

بیشتر ژل‌های مو دارای رنگ و بویی خنک هستند و به دلیل داشتن ترکیبات مرطوب کننده، به موهای شما نرمی و لطافت می‌بخشند. همچنین، برخی ژل‌های مو دارای عصاره‌های گیاهی مانند آلوئه ورا، نعناع و رزماری هستند که به پوست سر کمک می‌کنند تا سالم و تقویت شود.

ژل مو چیکار میکند؟

ژل مو به دلیل ساختار ژلاتینی خود، به موها حجم و ضخامت می‌دهد و به راحتی قابل اعمال است. همچنین، برخی ژل‌های مو دارای قابلیت مقاومت در برابر آب و عرق هستند که باعث می‌شود شکل داده شده به مو، حتی پس از تمرینات و فعالیت‌های ورزشی نیز حفظ شود.

انواع ژل مو

ژل مو معمولاً در انواع مختلفی عرضه می‌شود، از جمله ژل‌های مات، ژل‌های براق، ژل‌های حالت دهنده و ژل‌های حالت دهنده با حجم بالا. همچنین، برخی از ژل‌های مو دارای رایحه مطبوعی هستند که به موهای شما حتی پس از استفاده از آنها، تا حدی خوشبو باقی می‌مانند.

با توجه به اینکه ژل مو دارای ترکیبات شیمیایی است، بهتر است از آن با احتیاط و به دستورالعمل‌های استفاده و نگهداری آن توجه کنید.

مزیت ژل مو

به علاوه، ژل مو به عنوان یک محصول آرایشی، می‌تواند موهای شما را در برابر شرایط آب و هوایی ناگوار مانند باد و باران محافظت کند. همچنین، برخی از ژل موها دارای ماده‌ی نرم‌ کننده هستند که به موهای شما نرمی و لطافت بیشتری می‌بخشند.

طریقه استفاده از ژل مو

استفاده از ژل مو بسیار ساده است. ابتدا، کمی ژل مو را بر روی دست خود بریزید و آن را به خوبی بین دستان خود پخش کنید. سپس، ژل را به آرامی و به طور یکنواخت بر روی موهای خود بمالید و موهای خود را به شکل دلخواه خود شکل دهید. در نهایت، منتظر بمانید تا ژل روی موهای شما خشک شود.

ژل موی مناسب موهای شما

در بازار، انواع مختلفی از ژل مو موجود است. برخی از ژل‌های مو معمولاً برای موهایی با قطر و ضخامت بیشتر مناسب هستند، در حالی که برخی دیگر برای موهایی با قطر و ضخامت کمتر مناسب هستند. همچنین، برخی از ژل‌های مو دارای عواملی مانند ویتامین‌ها و عصاره‌های گیاهی هستند که به موهای شما مزیت اضافه می‌کنند.

چگونه ژل بزنیم؟

اگر موهای متوسط تا ضخیم دارید، ممکن است بخواهید از ژل مو استفاده کنید. استفاده از ژل مو روشی سریع و آسان برای افزایش حجم و بافت مو است. همچنین می تواند به موهای شما کمک کند تا حالت بهتری داشته باشند.

ژل مو چیست، چگونه ژل مو بزنیم، همه چیز در مورد ژل مو

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه استفاده از ژل مو برای خانم ها آورده شده است:

با موهای تمیز و خشک شده شروع کنید. اگر موهای شما خیس باشد، ژل به خوبی نمی چسبد. مقدار کمی ژل را به دستان خود بمالید و آنها را به هم بمالید. از ریشه شروع کنید و ژل را روی موهای خود بمالید. از انگشتان خود برای حالت دادن به موهای خود به شکل دلخواه استفاده کنید. قبل از دست زدن به موهایتان اجازه دهید ژل کاملا خشک شود

به علاوه، با توجه به اینکه ژل مو دارای ترکیبات شیمیایی است، بهتر است از آن با احتیاط و به دستورالعمل‌های استفاده و نگهداری آن توجه کنید. همچنین، در صورت بروز حساسیت یا آلرژی به ژل مو، بهتر است از استفاده از آن خودداری کنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

اسپری مو چیست؟ خواص و مزایا و مضرات و …

اسپری مو چیست؟ خواص و مزایا و مضرات و …

اسپری مو یا تافت مو یکی از محصولات و لوازم آرایشی است که به منظور نگه داشتن و حالت دادن به مو بکار می‌رود. این محصول شامل ترکیباتی مانند پلیمرها، الکل‌ها، عصاره‌های گیاهی و روغن‌های طبیعی است که با هم ترکیب شده‌اند.

اسپری مو شکل دهنده مو

اسپری مو به دلیل داشتن قابلیت نگه داشتن مو در شکل‌های مختلف، به عنوان یک محصول ضروری برای داشتن مویی زیبا و مرتب محسوب می‌شود. با استفاده از اسپری مو، می‌توانید موهای خود را به شکل‌های مختلفی مانند موهای بلند، کوتاه، مجعد و یا صاف درآورید.

اسپری موی معطر

بیشتر اسپری‌های مو دارای رایحه‌های خنکی هستند و به دلیل داشتن ترکیبات مرطوب کننده، به موهای شما نرمی و لطافت می‌بخشند. همچنین، برخی از اسپری‌های مو دارای عصاره‌های گیاهی مانند آلوئه ورا، نعناع و رزماری هستند که به پوست سر کمک می‌کنند تاسالم و تقویت شود.

ماندگاری اسپری مو

اسپری مو به دلیل ساختار خود، به موها حجم و ضخامت می‌دهد و به راحتی قابل انجام است. همچنین، برخی اسپری‌های مو دارای قابلیت مقاومت در برابر آب و عرق هستند که باعث می‌شود شکل داده شده به مو، حتی پس از تمرینات و فعالیت‌های ورزشی نیز حفظ شود.

انواع اسپری مو

اسپری مو معمولاً در انواع مختلفی عرضه می‌شود، از جمله اسپری‌های حالت دهنده، اسپری‌های حالت دهنده با حجم بالا، اسپری‌های براق‌کننده و اسپری‌های مات. همچنین، برخی اسپری‌های مو دارای رایحه مطبوعی هستند که به موهای شما حتی پس از استفاده از آنها، تا حدی خوشبو باقی می‌مانند.

آیا اسپری مو مضر است؟

با توجه به اینکه اسپری مو دارای ترکیبات شیمیایی است، بهتر است از آن با احتیاط و به دستورالعمل‌های استفاده و نگهداری آن توجه کنید. همچنین، در صورت بروز حساسیت یا آلرژی به اسپری مو، بهتر است از استفاده از آن خودداری کنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا اسپری مو به پوست سر آسیب میرساند؟

با توجه به اینکه اسپری مو دارای ترکیبات شیمیایی است، ممکن است در برخی افراد باعث حساسیت و آلرژی شود. همچنین، استفاده بیش از حد از اسپری مو می‌تواند باعث خشکی و تحریک پوست سر شود و در موارد شدیدتر ممکن است باعث ایجاد التهاب و ترشح چربی بیش از حد شود.

چگونه از آسیب اسپری مو به موهایتان جلوگیری کنید؟

برای جلوگیری از ایجاد آسیب به پوست سر با استفاده از اسپری مو، بهتر است ابتدا راهنمایی‌های استفاده و نگهداری را به دقت مطالعه کنید و مقدار مناسبی از محصول را بر روی موها پاشید. همچنین، بهتر است از اسپری‌های مو با ترکیبات طبیعی و بدون الکل استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه حساسیت یا آلرژی، استفاده از محصول را قطع کنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

به طور کلی، برای جلوگیری از آسیب به پوست سر، بهتر است از محصولات آرایشی با ترکیبات طبیعی و بدون مواد شیمیایی مضر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه علائم نامطلوب، به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا استفاده از اسپری مو می‌تواند باعث ریزش مو شود؟

استفاده از اسپری مو به طور مستمر و بیش از حد، ممکن است باعث ریزش مو شود، اما در حالت کلی، استفاده از اسپری مو تنها یکی از عوامل ممکن در ریزش مو است و علت اصلی ریزش موها ممکن است متفاوت باشد.

بعضی اسپری‌های مو دارای ترکیبات مانند الکل و پلیمر هستند که در صورت استفاده بیش از حد، موها را خشک و شکننده می‌کنند و باعث شکنندگی و ریزش موها می‌شوند. همچنین، استفاده از اسپری مو به طور مستمر و بدون شستشوی موها، می‌تواند باعث انباشت ترکیبات شیمیایی روی پوست سر شود که باعث ایجاد التهاب و تحریک پوست سر می‌شود و در نتیجه باعث ریزش موها می‌شود.

اقدامات لازم برای پیشگیری از ریزش مو

به همین دلیل، برای پیشگیری از ریزش مو، بهتر است از اسپری مو با ترکیبات طبیعی و بدون الکل استفاده کنید و آن را به میزان مناسبی بر روی موها پاشید. همچنین، بهتر است موها را به طور منظم شستشو داده و موهای خود را با آب و شامپوی مناسب شستشو دهید تا ترکیبات شیمیایی روی پوست سر شما انباشت نشود.

چرا باید از اسپری مو استفاده شود؟

شما زود از خواب بیدار شده اید و زمانی را برای حالت دادن به موهای خود اختصاص داده اید، از شامپو و نرم کننده ابزارهای حالت دهنده خود را برای ایجاد ظاهری عالی  استفاده کرده اید . با این حال، اگر در پایان از هیچ نوع اسپری تکمیلی استفاده نکنید، این ظاهر ممکن است در طول روز دوام نیاورد و تمام این کار بیهوده بوده است. اگر می خواهید موهایتان تا ظهر فر خود را از دست ندهند، یا استایل براق شما با کوچکترین رطوبتی در هوا وز شود، استفاده از یک اسپری مو با کیفیت خوب ضروری است.

در نهایت، اگر شما با مشکل ریزش مو مواجه هستید، بهتر است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کرده و علت اصلی مشکل خود را پیدا کنید و درمان مناسب را برای آن انجام دهید.

لوازم آرایشی در آرایشگری زنانه

لوازم آرایشی در آرایشگری زنانه

لوازم آرایشی در آرایشگری زنانه یکی از مهمترین و پر کاربردترین موارد در زندگی روزمره خانم ها است.

لوازم آرایش صورت شامل انواع کرم های پودر، رژ لب، رژ گونه، کرم های رنگی، ابرو، گونه، خط چشم، رژ مدادی، ماسکارا، کانسیلر (پوشاننده نقاط قرمزی و آکنه‌های پوست)، پودر پایه (فاندیشن) ، پنکیک، براش های آرایشی، اسپری ثابت‌کننده آرایش و … می‌شوند.

هدف از استفاده از این لوازم آرایشی بهبود ظاهر پوست و افزایش جذابیت و زیبایی صورت است. با استفاده از این لوازم، می‌توان مشکلات پوستی مانند لک‌ها، جای جوش‌ها و آکنه‌ها را پوشش داد و برجستگی‌ها و نقاط قوت صورت را بیشتر کرد. همچنین با استفاده از لوازم آرایشی می‌توان رنگ پوست را تنظیم کرد و صورت را شاداب و جوان‌تر نشان داد.

استفاده صحیح از لوازم آرایشی

برای استفاده صحیح از لوازم آرایشی و آرایشگری صورت، بهتر است از نکات زیر پیروی کنید:

 1. در انتخاب لوازم آرایشی، به نوع پوست و رنگ پوست خود توجه کنید.
 2. پیش از استفاده از هر یک از لوازم آرایشی، پوست خود را به خوبی تمیز کنید.
 3. در حین استفاده از لوازم آرایشی، به نحوه استفاده صحیح هر یک از آنها توجه کنید و از تعداد مناسب استفاده کنید.
 4. پس از استفاده از لوازم آرایشی، آنها را به خوبی پاک کنید و پوست خود را مرطوب کنید.

در کل، استفاده از لوازم آرایشی و آرایشگری صورت می‌تواند به شما کمک کند تا با خود ارتباط بهتری برقرار کنید و به زیبایی و جذابیت صورتتان افزوده شود.

لیست لوازم آرایشی و آرایشگری زنانه

لیست لوازم آرایشی و آرایشگری زنانه

لیست لوازم آرایشی و آرایشگری زنانه یکی از پر هزینه ترین لیست های خرید لوازم زیبایی زنان است. اگر لوازم آرایشی را برای خودتان لازم دارید بهتر است دوره آرایشگری یا دوره خودآرایی زنانه را یک آموزشگاه آرایشگری زنانه خوب گذارانده باشید. چون بیشتر این لوازم تخصصی هستند و نیاز به داشتن اطلاعات تخصصی است.

کرم پودر آرایشی

کرم پودر آرایشی

کرم پودر آرایشی (Cream powder) یکی از لوازم آرایش صورت است یکی از محبوب‌ترین محصولات آرایشی است که برای رفع نواقص پوست و بهبود ظاهر صورت طراحی شده است. این محصول به صورت گسترده در بازار و در انواع مختلفی در دسترس است که از نظر شکل و ساختار با یکدیگر تفاوت دارند. کرم پودر علاوه بر پوشاندن نواقص کوچک پوست، وظایف ویژه‌ای نیز دارد. برای خرید کرم پودر باید به عواملی مانند نوع پوست خود، میزان پوشانندگی کرم پودر، سبک بودن و تناژ رنگی آن دقت کنید. کرم پودر به صورت جامد پودری و مایع در بازار موجود است.

پنکیک آرایش

پنکیک آرایش

پنکیک آرایشی (Pancake makeup) یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین نوع تثبیت کننده‌های آرایش است که بسیاری از خانم‌ها با آن آشنایی دارند. ساختار پنکیک آرایشی به شکل پودر فشرده است و معمولاً با استفاده از پد، اسفنج آرایشی یا براش به پوست اعمال می‌شود. پنکیک آرایشی به دلیل بافت پودری و خشکی که دارد، پوششی مناسبی روی پوست ایجاد می‌کند و باعث تثبیت آرایش می‌شود. همچنین می‌تواند نقاط ضعف و نواقص پوست را پوشش دهد و ظاهری صاف و بی‌عیب‌ونقص به پوست ببخشد. بسیاری از شرکت‌های آرایشی امروزه پنکیک آرایشی با ترکیبات و فرمولاسیون‌های متنوعی تولید می‌کنند که علاوه بر تثبیت آرایش، به پوست مراقبت می‌کنند و باعث ایجاد یک ظاهر طبیعی و جذاب بر روی پوست می‌شوند.معمولا این پودر جامد میباشد.

رژ گونه

رژگونه صورت

رژ گونه یکی از مهمترین قسمت‌های یک آرایش کامل است که با استفاده از آن می‌توان چهره را زیباتر و جذاب‌تر نشان داد. این نوع آرایش علاوه بر ایجاد رنگی زیبا و مطلوب بر روی گونه‌ها، می‌تواند با تاکید بر حجم و شکل گونه‌ها، صورت را زیباتر و زاویه‌دارتر نشان دهد. امروزه بسیاری از شرکت‌های آرایشی رژ گونه‌های مختلفی با فرمولاسیون‌ها و رنگ‌های متنوع تولید می‌کنند که به راحتی با پوست ادغام می‌شوند و باعث ایجاد یک ظاهر طبیعی و جذاب بر روی گونه‌ها می‌شوند.

کانسیلر

کانسیلر میکاپ

کانسیلر یکی از محصولات آرایشی است که در قالب یک کرم رنگی فشرده عرضه می‌شود و به طور موثری می‌تواند جای جوش، لک و تیرگی‌های دور چشم را پوشش دهد. این محصول در نگاه اول ممکن است شباهت زیادی به کرم پودر داشته باشد، اما کاور بیشتری نسبت به کرم پودر دارد و لک‌ها و علائم دیگری از صورت که کرم پودر نمی‌تواند پوشش دهد را به خوبی کاور می‌کند.

برنز کننده (برنزر)

برنزر پوست

پودر برنزه‌ کننده یکی از محبوب‌ترین لوازم آرایشی است که معمولاً برای ایجاد رنگ برنزه و آفتابی روی پوست صورت استفاده می‌شود. این محصول می‌تواند به پوست صورت شما یک رنگ گرم و جذاب بدهد که به شما ظاهری سالم و متناسب با فصل تابستان بخشیده است.

تثبیت کننده آرایش

تثبیت کننده آرایش

اسپری فیکساتور یا تثبیت کنده آرایش یک محصول آرایشی است که به صورت مایعی و از طریق دستگاه اسپری روی پوست اعمال می‌شود. این محصول با شکل غباری که به پوست می‌بخشد، به ثابت ماندن آرایش کمک می‌کند و باعث افزایش ماندگاری آن می‌شود. در مقایسه با پودر تثبیت کننده که برای جذب چربی پوست و ایجاد جلوه‌ای مات استفاده می‌شود، اسپری فیکساتور بافتی کمتر دارد و جلوه‌ای نرم‌تر و طبیعی‌تر بر روی پوست ایجاد می‌کند.

کانتورهای آرایش

کانتورهای آرایش، کانتورینگ صورت

علاوه بر معنای “سایه زدن”، کانتور در آرایش به فناوری ایجاد سایه و نور در اطراف چهره گفته می‌شود. این فناوری با استفاده از رنگ‌های تیره و روشن، بافت‌های مختلف و ترکیبات مختلف، می‌تواند ویژگی‌های چهره را تقویت کند و به آن‌ها یک شکل و شمایل جدید و زیبا ببخشد. برای مثال، با استفاده از کانتور می‌توان در زیر گونه، پیشانی و یا بینی، سایه‌های متنوعی ایجاد کرد که باعث بهبود شکل صورت و تحول در آرایش شما می‌شود.

هایلایتر

هایلایتر صورت

هایلایتر، یک محصول آرایشی است که به صورت مایع یا پودری عرضه می‌شود و به منظور افزایش درخشندگی برخی از نقاط صورت، به خصوص بالای استخوان گونه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول دوگانه بوده و قابلیت جذب نور را داراست که به این ترتیب، رنگ پوست را تقویت می‌کند.

برس ها و تجهیزات آرایشی صورت

تجهیزات ارایشی

انواع براش، پد های آرایشی، پلینگ صورت، براش رژگونه، استند لوازم آرایش، جعبه آرایش، آینه آرایش، چسب پاک کننده بینی، استند پد آرایش،پد پنکیک، استند سشوار، کاسه ماسک صورت، کاسه رنگ، برس رنگ مو، مژه و چسب مژه، موچین و …

پرایمر

پرایمر آرایش صوررت

استفاده از پرایمر، با ایجاد نرمی بیشتر روی پوست، یک زیرساز عالی برای آرایش پوست فراهم می‌آورد. با استفاده از این محصول، کرم پودر به صورت یکدست و همگن بر روی پوست پخش می‌شود و صورت حالت هلویی و زیبایی پیدا می‌کند. همچنین، با استفاده از پرایمر می‌توان تیرگی‌های پوست را پوشش داد و پوستی یکدست و بی‌عیب و نقص داشته باشید. به خصوص برای بانوانی که به دلیل اتفاقات مختلف، پوست صورتشان به حالت چند رنگی در آمده است، پرایمر می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

اصطلاحات ارایشگری زنانه

آرایش چشم

ریمل

ریمل مژه یا ماسکارا

ریمِل، سُرمِه یا ماسکارا (به انگلیسی: Mascara ) وسیله‌ای آرایشی برای تیره کردن، حجیم یا بلند نما کردن مژه‌ها است. این وسیله آرایشی به سه حالت مایع، جامد (قالبی) یا کرم وجود دارد. ریمل در رنگ‌های مختلف ساخته می‌شود و به وسیلهٔ یک برس کوچک استفاده می‌شوند.

خط چشم

خط مژه ، آرایش مژه ، میکاپ مژه

خط چشم نوعی آرایش برای چشم است. دور چشم را با خط چشم آرایش میکنند تا زیبایی را زیادتر کند و چشم را درشت تر نشان دهد.

مداد چشم

مداد چشم ، ارایش چشم، میکاپ چشم

مداد چشم ابزاری برای کشیدن خطی در بالای چشم یا پایین آن است که به زیبایی چشم شما می‌افزاید. مداد چشم مناسب آرایش دودی است.

سایه چشم

سایه چشم

سایه چشم یکی از مهم‌ترین محصولات آرایشی برای چشمان است که به کمک آن می‌توانید چشمان خود را جذاب کنید. سایه چشم یکی از لوازم آرایشی است که کاربرد آن بر روی پلک‌ها و زیر ابروها می‌باشد. سایه برای زیبایی و داشتن نگاه جذاب استفاده می‌شود. همچنین عمق و ابعاد چشم را جلوه می‌دهد و مکمل رنگ چشم است و دارای رنگ‌های گوناگون می‌باشد. سایه چشم ممکن است به صورت پودری یا کرمی باشد و معمولاً در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود.

مژه مصنوعی

مژه مصنوعی، مژه موقت

از مژه مصنوعی برای افرادی که فکر می‌کنند مژه‌هایشان کوتاه دارند یا به اندازه کافی پرپشت نیستند استفاده میشود..

تقویت‌کننده مژه

تقویت‌ کننده مژه

تقویت کننده مژه به شکل مایع است و به علت داشتن انواع مختلف ویتامین از ریزش تار های مژه و ابرو جلوگیری می کند و باعث تقویت و ریشه می‌شود.

لنز چشم

لنز رنگی چشم

زنان و مردان به دلایل بسیاری استفاده از لنزهای تماسی چشم را انتخاب می کنند. از لنز آرایشی برای افرادی که می خواهند از عینک زدن خودداری کنند یا ظاهر یا رنگ چشمان خود را تغییر دهند استفاده میشود.  زیبایی و آرایش از عوامل اصلی انگیزه افراد مخصوصا خانم ها برای استفاده از این نوع لنز ها است.

برس ها و تجهیزات آرایشی چشم و ابرو

فرمژه، ژل لیفت ابرو، قلم خط چشم، ژل ابرو، برس سایه چشم، سرمه دان، ژل حالت دهنده ابرو، تیغ اصلاح ابرو، پد مژه، موکن دستی و برقی، پنس مژه، برس اکستنسن مژه، قیچی ابرو، پنس مژه

آرایش لب

رژلب یکی از محبوب‌ترین لوازم آرایشی برای لب‌ها است که به صورت کرمی، جامد یا مایع عرضه می‌شود. رژلب، معمولاً شامل ترکیباتی مانند روغن‌های گیاهی، موم کندوی عسل، پیگمنت‌های رنگی و مواد مرطوب کننده است که به لب‌ها نرمی و لطافت می‌بخشد.

رژ لب کرمی

رژ لب کرمی، رژ لب معمولی

رژلب کرمی را همه می شناسند و نیاز یه توضیحات ندارد.

رژ لب مایع

رژ لب مایع

کاربرد رژ لب مایع هماند رژلب جامد میباشد. این رژلب به خاطر داشتن خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی که لب ها را نرم و مرطوی میکند طرفداران زیادی دارد. رژ لب مایع، در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی مانند مات، براق، شفاف و برایت عرضه می‌شود. همچنین، می‌توان با ترکیب رنگ‌های مختلف رژ لب مایع، رنگی منحصر به فرد برای لب‌های خود ایجاد کرد. رژ لب مایع، دارای ماندگاری و ثبات رنگ بالا میباشد.

رژ لب مدادی

رژ لب مدادی

این رژلب هم  همانند دیگر رژلب ها، خاصیت اصلی اش  تغییر رنگ لب ها بر اساس سلیقه هر فردی است.

نرم کننده و بالم لب

نرم کننده و بالم لب

بالم لب همانند رژلب مایع و جامد هست و حالتی موم مانند دارد که در رنگ‌های متفاوت، باعث نرمی لب‌ها و درمان خشکی لب می‌شود. بالم لب، به دلیل قیمت ارزان و داشتن خواص مرطوب کننده و آرامش بخش، برای استفاده روزانه مورد علاقه بسیاری از افراد قرار دارد. همچنین، این محصول به راحتی در دسترس است و می‌توانید آن را در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی یافت کنید. بالم لب کمک می‌کند تا لب‌های درخشانی در هوای خشک، سرد و محیط بادخیز داشته باشید.

تینت لب

تینین لب، آرایش لب، ارایش چهره

تینت لب یک محصول آرایشی مابین برق لب و رژ لب است. میتوان گفت تینت لب، نوعی رژ لب است که باعث رنگ‌ بندی طبیعی و خنک کننده لب‌ها می‌شود. این نوع رژ لب، به طور معمول با فرمولاسیون‌های طبیعی و بدون رایحه تولید می‌شود و به دلیل خواص مرطوب کننده‌ی خود، می‌تواند به لب‌ها آرامش دهد و از خشکی و ترشحات زائد آنها جلوگیری کند.تینت لب، در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی مانند صورتی، قرمز، بنفش و مشکی عرضه می‌شود. برای داشتن رنگ‌بندی طبیعی و ماندگاری بیشتر، می‌توانید پس از استفاده از تینت لب، روی لب‌ها یک لایه لوسیون یا بالم برای لب بزنید. تینت لب از محبوبیت زیادی در بین زنان دارد.

بهداشت و زیبایی ناخن

لوازم آرایش و کاشت ناخن

 1. لاک ناخن
 2. لوازم آرایش ناخن
 3. تقویت کننده ناخن
 4. آویز و نگین ناخن
 5. لاک پایه: لاکی که هم‌ رنگ با پوست دست و رنگ پایه ناخن‌ها باشد یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها به شمار می‌رود. کاربرد رنگ لاک پایه در این است که با پوشاندن عیب‌های ناخن، سبب یکدست شدن سطح ناخن‌ها و براق‌تر شدن آن‌ ها می‌شود.
 6. لاک پاک کن: لاک پاک کن یکی از لوازم آرایش است که برای پاک کردن لاک ناخن بکار می‌رود. این محصول معمولاً شامل ترکیباتی مانند الکل، استات، استون و گلیسرین است که باعث حل شدن و پاک شدن لاک ناخن می‌شوند.
 7. مانیکور، پدیکور: مانیکور معمولاً شامل کوتاه کردن و فرم دادن به ناخن ها، درمان کوتیکول و استفاده از لاک ناخن است. پدیکور شامل همین فرآیند برای پا به همراه درمان های دیگر مانند خیس کردن پا، برداشتن پوست مرده و خشک با سوهان پا یا سنگ پا، استفاده از ماسک و اسکراب لایه بردار پا است.
 8. ناخن گیر
 9. ناخن مصنوعی: ناخن های آماده ای هستند که با چسب بر روی ناخن های طبیعی فرد برای مدت دو یا سه روز چسبانده میشوند و بیشتر به منظور زیبا کردن موقتی ناخن استفاده میشود.
 10. پودر لاک ناخن: نوعی دیگر از تکنیک ها برای رنگ کردن و طراحی ناخن ها است.به این صورت که اول بیس ناخن به ناخن ها زده بلافاصله ناخن ها داخل پودر میکنند تا پودر به صورت یکنواخت بر روی ناخن ها بچسبد. در صورت لزوم چندین بار این عمل را تکرار میکنند میتوانید طرح های مختلف با پور های رنگی به ناخن هایتان دهید. و در اخر میتوانید با یک لایه ژل ناخن تان را کاور کنید.
 11. قلم موی ناخن: این قلم مو برای طراحی و دیزاین ناخن ها استفاده میشود.
 12. مواد و لوازم کاشت ناخن: (این یک بحث جداگانه ای است که ناخن کارها این لوازم را لازم دارند و لازم است بعد از آموزش در یک آموزشگاه آرایشگری معتبر این لوازم تهیه شود)

آرایش و رنگ مو

آرایش و رنگ مو، رنگ و مش

 1. رنگ مو: رنگ ماده شیمیایی مخصوص موها است که با چسبیدن به پروتئین مو یا ساقه مو موجب تغییر رنگ موها به رنگ دلخواه میشود. رنگ کردن مو یک کار تخصصی است که در یک آرایشگاه زنانه خوب میتوانید بهترین خدمات رنگ و مش را دریافت کنید.
 2. ژل مو: آقایان و خانم ها به منظور حالت دادن به موها و نگهداشتن موها در حالت دلخواه از ژل مو استفاده میشود.
 3. اسپری مو: برای نگهداشتن و حالت دادن به موها استفاده میشود که به تافت مو در سختی های مختلف هم معروف است.
 4. واکس مو: واکس مو برای خوش‌حالت و درخشان کردن موها میباشد که از واکس و موم تشکیل شده است. این محصولات بسیار شبیه به ژل مو هستند؛ با این تفاوت که در فرمولاسیون آن‌ها الکل کمتری به کار رفته و کمتر خشک می‌شوند. واکس مو میتواند رنگی و بی رنگ باشد. واکس مو رنگی دارای رنگ های جذاب و فانتزی به موها میباشند  که موقتی بوده و با یک بار شستشو به راحتی پاک میشود.
 5. اکسیدان: برای فعال کردن رنگ مو استفاده میشود و دارای درصد های متفاوتی است. اکثرا رنگ مو به اندازه مساوی با اکسیدان مخلوط میشود.
 6. بی رنگ کننده مو: همان دکلراسیون مو است که به منظور روشن کردن رنگ موی طبیعی به پایه دلخواه ، به مورد نظر رنگ کردن مو در همان پایه دکلره میباشد.
 7. کرم، شامپو و اسپری رنگ مو
 8. پرپشت کننده مو: پودرهایی رنگی به رنگ موهای فرد میباشد که به منظور پوشانده کم مویی فرد مورد استفاده قرار میگیرد. که اکثرا تیره میباشد.
 9. موس مو: موس مو یکی از محصولات آرایشی مو است که برای حجم‌ دادن و درخشش بیشتر و حالت دادن به مو اضافه می‌شود. موس مو ساقه مو را ضخیم میکنید و آماده حالت دادن به مو میشود.
 10. برس مو
 11. تجهیزات رنگ مو: کلاه مش، کاسه رنگ مو، برس مو، فویل مش، کلاه رنگ مو، شانه بالیاژ، همزن رنگ مو، تخته مش، قلم رنگ مو

برس‌ها و تجهیزات آرایشی

برس مو: انواع مدل برس های گرد ، برس براشینگ ، برس کراتین، برس گره بازکن، برس اکستنشن مو، انواع برس تخت،

سایر تجهیزات زیبایی: سشوار ، اتوی مو، برس حرارتی، سشوار چرخشی، فرکننده و حالت دهنده مو

برس ها و تجهیزات آرایشی صورت

 1. تجهیزات رنگ مو
 2. پد و پنبه آرایشی
 3. برس ها و تجهیزات آرایشی چشم و ابرو
 4. سنگ پای برقی
 5. سوهان و رنده پا
 6. محصولات آرایشگاهی
 7. شانه مو
 8. موچین
 9. قیچی ابرو
 10. تیغ ابرو
 11. تراش آرایشی

لوازم آرایش ابرو

 1. ریمل ابرو
 2. تقویت‌کننده ابرو
 3. رنگ ابرو
 4. مداد ابرو
 5. سایه ابرو
 6. برس ها و تجهیزات آرایشی چشم و ابرو
 7. ژل و صابون ابرو
بهترین زمان و تاریخ مصرف و انقضا لوازم آرایشی

بهترین زمان و تاریخ مصرف و انقضا لوازم آرایشی

تاریخ مصرف لوازم آرایشی بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. هر لوازم آرایشی دارای یک تاریخ انقضا است که باید به آن توجه کرد. مصرف لوازم آرایشی پس از تاریخ انقضا می‌تواند برای پوست آسیب‌های جدی ایجاد کند.

علاوه بر تاریخ انقضا، باید به نشانگرهای دیگری همچون نشانگرهای رنگی، بوی محصول و تغییر در برچسب محصول توجه کرد. اگر این نشانگرها تغییر کرده‌اند، بهتر است از استفاده از محصول خودداری کنید.

لازم به ذکر است که در برخی موارد، لوازم آرایشی به دلیل عدم استفاده مداوم از آن‌ها، قبل از تاریخ انقضا خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل، بهتر است پس از استفاده از لوازم آرایشی، آن‌ها را در محیط خشک و خنک نگهداری کرده و در صورت نیاز به استفاده مجدد، تاریخ انقضای آن‌ها را بررسی کنید.

بازار صنعت آرایش و زیبایی

امروزه آرایش و آرایشگری یک صنعت چند میلیارد دلاری است و مردم در سرتاسر جهان از لوازم آرایش برای بهبود ویژگی های خود، ابراز خلاقیت و افزایش اعتماد به نفس خود استفاده می کنند.

لوازم آرایش و زیبایی را میتواند به وفور در هر آرایشگاه زنانه یا سالن زیبایی یا در اتاق هر خانمی ببینید. چون استفاده لوازم آرایشی در آرایشگاه زنانه یا آموزشگاه آرایشگری که دوره های آرایشگری زیادی دارند خیلی زیاد است و به تاریخ مصرف نرسیده تمام میشود مطلب زیر برای خانم هایی است که لوازم آرایشی زیادی در خانه دارند ولی کمتر استفاده میکنند یا برخی از لوازم آرایشی شان کمتر استفاده میشود.

بهترین زمان و تاریخ مصرف و انقضا لوازم آرایشی

علاوه بر موراد بالا موقع خرید لوازم آرایش هم به تاریخ تولید آن دقت کنید تا تاریخ شان از مدت زمان تاریخ مصرف های زیر نگذشته باشد.

تاریخ مصرف و انقضا لوازم آرایش

در حالی که آرایش راهی عالی برای افزایش زیبایی شماست، دانستن اینکه چه زمانی باید محصولات آرایشی خود را دوباره شارژ کنید، ضروری است. استفاده از آرایش تاریخ مصرف گذشته یا قدیمی می تواند برای پوست شما مضر باشد و باعث عفونت یا جوش شود. در اینجا آمده است که هر چند وقت یکبار باید هر نوع محصول آرایشی را جایگزین کنید:

فونداسیون:

هر شش تا دوازده ماه یکبار تعویض کنید.

کانسیلر:

هر شش تا دوازده ماه یکبار تعویض کنید.

پودر:

هر دوازده تا هجده ماه یکبار تعویض کنید.

رژگونه:

هر دوازده تا هجده ماه یکبار تعویض کنید.

برنز:

هر دوازده تا هجده ماه یکبار تعویض کنید.

هایلایتر:

هر دوازده تا هجده ماه یکبار تعویض کنید.

سایه چشم:

هر دوازده تا هجده ماه یکبار جایگزین کنید.

خط چشم:

هر شش تا دوازده ماه یکبار تعویض کنید.

ریمل:

هر سه تا شش ماه یکبار تعویض کنید.

رژ لب:

هر دوازده تا هجده ماه یکبار تعویض شود.

براق کننده لب:

هر شش تا دوازده ماه یکبار تعویض کنید.

خط لب:

هر دوازده تا هجده ماه یکبار تعویض کنید.

 

چگونه می‌توانم تاریخ انقضای لوازم آرایشی را بررسی کنم؟

برای بررسی تاریخ انقضای لوازم آرایشی  (checkcosmetic.net)، بهتر است به برچسب محصول توجه کنید. برچسب محصول، تاریخ انقضای آن را مشخص می‌کند. در برخی موارد، تاریخ انقضای محصول به صورت مستقیم بر روی بسته‌ بندی قید شده است و در برخی موارد دیگر، به صورت کدی مشخص شده است که با استفاده از دفترچه راهنمای محصول به تاریخ انقضای آن پی خواهید برد.

همچنین، در برخی موارد، تاریخ انقضای محصول با استفاده از نشانگرهای دیگری همچون نشانه های رنگی و بوی محصول نیز مشخص می‌شود. در صورتی که این نشانه ها تغییر کرده‌اند، بهتر است از استفاده از محصول خودداری کنید.

لازم به ذکر است که برخی لوازم آرایشی مانند براش‌های آرایشی و اسفنج‌های آرایشی، تاریخ انقضای خاصی ندارند و باید بر اساس سلامت و تمیزی آن‌ها تصمیم گیری شود که آیا باید از آن‌ها استفاده کرد یا خیر. برای مثال، اگر براش‌های آرایشی شما پس از شستشو به شکل مناسب خشک شوند و به نظافت مناسبی دست یابند، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

چگونه آرایش چهره خود را بهداشتی نگه دارید؟

بهداشتی نگه داشتن آرایش برای جلوگیری از گسترش باکتری ها و عفونت ها ضروری است. در اینجا چند نکته برای تمیز نگه داشتن آرایش وجود دارد:

 1. دست های خود را قبل از آرایش بشویید.
 2. برس های آرایشی خود را به طور مرتب با آب و صابون یا یک پاک کننده برس تمیز کنید.
 3. لوازم آرایش خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.
 4. به محصولات آرایشی خود آب یا بزاق دهان اضافه نکنید.
 5. آرایش خود را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.
 6. از محصولات آرایشی تاریخ مصرف گذشته یا قدیمی استفاده نکنید.
 7. از اپلیکاتورهای یکبار مصرف برای ریمل، رژ لب و براق کننده لب استفاده کنید.
 8. از یک کاردک برای خارج کردن کرم یا محصولات مایع استفاده کنید.

امروزه آرایش بخش مهمی از روال روزانه بسیاری از افراد است و طیف وسیعی از محصولات متناسب با هر سلیقه و بودجه ای موجود است. با این حال، دانستن اینکه چه زمانی باید محصولات آرایشی خود را جایگزین کنید و چگونه آنها را بهداشتی نگه دارید تا از گسترش باکتری ها و عفونت ها جلوگیری کنید، ضروری است. با پیروی از این نکات ساده، می توانید اطمینان حاصل کنید که آرایش شما همیشه تازه و ایمن برای استفاده است.