قارچ ناخن چه رنگیه | تشخیص قارچ ناخن

قارچ ناخن چه رنگیه | تشخیص قارچ ناخن

آیا کاشت ناخن اکریلیک یا پودری هم باعث قارچ ناخن میشود؟

اغلب تو نظرات سایت می پرسند که آیا کاشت ناخن های اکریلیک هم میتواند دلیل بر قارچ ناخن باشد؟

پاسخ بله است. در زیر این مورد را برایتان روشن میکنیم;

اگر رطوبت در زیر کاشت اکریلیک بماند ، می‌تواند بستر مناسبی برای رشد قارچ‌ ناخن باشد. بنابراین اکریلیک می‌تواند باعث رشد قارچ‌های ناخن شود، اما اگر از کاشت های اکرولیک خود مراقبت کنید مشکلی برایتان پیش نمیاند.

قارچ ناخن چه رنگیه، تشخیص قارچ ناخن

موارد خاصی وجود دارد که ناخن عفونت قارچی میگیرد که باید به آنها توجه کنید . مانند :

عفونت های قارچی در کاشت هایی که به مدت 10 هفته یا بیشتر بر روی صدف ناخن باقی میماند و ریموو نمیشود شایع تر است. سعی کنید هر 6 ماه یکبار کاشت هاتون را برای مدت دو یا سه هفته ریموو کنید تا هوا بخورد .

همچنین بعضی مواقع عفونت قارچی زمانی رخ می دهد که تکنسین ناخن شما ، ناخن مصنوعی را بدون تمیز کردن میچسباند.

آیا میتوانم روی قارچ ناخن را با مواد کاشت ناخن بپوشانم؟

از آنجایی که قارچ ناخن اغلب ناخوشایند و ظاهر بدی دارد، بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند آن را با مواد کاشت ناخن بپوشانند که دیده نشود ولی این راه گزینه مناسبی نیست. این راه حل موقتی است و در روز های بعد میتواند مشکلات بزرگتری برایتان ایجاد کند.

رطوبتی که در زیر مواد کاشت ناخن گیر میکند باعث می شود که صدف ناخن خیس بماند و  رطوبت خشک شود. مخصوصا هنگامی که قارچ ناخن روی انگشت پا بوجود میاد با پوشیدن جوراب و کفش تنگ مانع از تهویه مناسب هوا میشود و رطوبت ناخن خشک نشده و دوباره عفونت قارچ ناخن بیشتر میشود.

پس نتیجه میگیریم

کاشت ناخن مصنوعی اجازه نمیدهد رطوبت صدف ناخن خارج شود و در زیر ناخن گیر میافتد در این صورت عفونت قارچی می تواند پخش شود. اگر سابقه قارچ ناخن روی ناخن های دست داشته اید بهتر است از کاشت ناخن مصنوعی روی دست دوری کنید.

 

چگونه قارچ ناخن را درمان کنم؟

توصیه ما این است که اول به پزشک مراجعه کنید.

1- اولین کاری که باید انجام دهید این است که ناخن اکریلیک را کاملاً برداریدو اطمینان حاصل کنید که ناخن کار شما تمام تجهیزات را قبل و بعد از استفاده به خوبی استریل کند.

2. تمام محیط اطراف خود، کفش ها، جوراب ها و غیره را استریل کنید. اگر قارچ روی ناخن پا است، حتما کفش های خود را در طول روز زیر نور خورشید قرار دهید.

3. ضدعفونی کننده های توصیه شده توسط پزشک را تا حد امکان در طول روز روی دست ها بمالید.

4. ژل Elim Fungal Force را 2 تا 3 بار در روز بر روی صدف تمیز ناخن یا زیر ناخن در صورتی که این ناحیه عفونی است، بمالید.

5. به ناخن ژل یا لاک نزنید.

6. قارچ ناخن با لیزر هم درمان میشود .

7. پزشک ممکن است استفاده از لاک ناخن طبی که به آن سیکلوپیروکس گفته می‌شود را تجویز کند. شما باید این لاک را روی ناخن مبتلا به قارچ ناخن و پوست اطراف آن یک مرتبه در روز استعمال کنید. پس از هفت روز باید لایه روی ناخن را به وسیله الکل تمیز کرده و دوباره این فرایند را انجام دهید. ممکن است لازم باشد شما به مدت یک سال از این لاک‌ها به شیوه گفته شده استفاده کنید.

 

قارچ ناخن چه رنگیه؟

عکس قارچ کاشت ناخن
در این تصویر عفونت قارچی کل بستر ناخن رو گرفت است و باعث جدا شدن کاشت شده . در این مورد قطعا باید برند پزشک و کاری از دست ناخن کار برنمیاد .اگر دقت کنید جاهایی که علامت زدم هم ریشه هاشون به سبزی میزند و تابلو هست که قشنگ محیط برای رشد و تکثیر قارچ آماده است. به احتمال زیاد پزشک دستور کشیدگی ناخن رو بدهد. برای درمان این ناخن دکتر لازم است نه ناخنکار.

علائم قارچ ناخن چیست؟

علائم قارچ ناخن عبارت است از:

1-تغییر رنگ نقطه‌ای یا کلی ناخن به سفید، زرد یا قهوه‌ای

2-ضخیم شدن و شکننده شدن ناخن

3-تغییر شکل ناخن

4-جدا شدن ناخن از سطح پوست یا بوی ناخوشایند آن

5-بویی که از ناخن آلوده به عفونت می آید.